1921/28
Bombéformet kommode af guldstafferet nøddetræ, front med tre skuffer. Rococoform. 20. årh.s begyndelse. H. 74. B. 73. D. 43.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag