1703/591
Karl Peter Röhl (f. Kiel 1890, d. sst. 1975)
Komposition. Sign. Karl Peter Röhl 63 A. Olie på lærred. 73×73.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag