1621/1560
To par empire Nyon kaffekopper og flødekande af porcelæn dekoreret i farver med brogede blomster og borter. Frankrig, 19. årh.
flødekande låg mangler, revne på hanken, afslag på den ene kop og top reparation på den anden
Varia, 26. maj 2016
Vurdering
Hammerslag