1621/​1560

To par empire Nyon kaffekopper og flødekande af porcelæn dekoreret i farver med brogede blomster og borter. Frankrig, 19. årh.

flødekande låg mangler, revne på hanken, afslag på den ene kop og top reparation på den anden

Varia, 26. maj 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag