1424/1585
Bonsai skjuler af porcelæn rigt dekoreret med landskabsscener og kinesiske skrifttegn i overglasur. 20. årh.s. første halvdel. H. 8. L. 21,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 12. juni 2014
Vurdering
Hammerslag