1314/133
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
To fiskere i sejlbåd. Sign. I. E. C. R. Olie på lærred. 11×22.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 1. april 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud