2420/2073
Claus Bonderup (f. Aalborg 1943)
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Quartz værk. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Design 1347 for Georg Jensen. Ø 35 mm. 1990'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere uoriginal rem.
Vurdering
Hammerslag
2354 | ||
855589 |