2420/​2073

Torsten Thorup

Claus Bonderup (f. Aalborg 1943)

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Quartz værk. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Design 1347 for Georg Jensen. Ø 35 mm. 1990'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere uoriginal rem.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2354 3.200 DKK
855589 3.000 DKK