2417/728
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal med kugleformet, kanneleret korpus. Stemplet Just A. Dessin 1273. H. eksl. fatning 18.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Reparationer.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud