1416/837
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
Cirkulært spisebord af eg, monteret på 6-grenet stjernefod af satinpoleret aluminium og forkromet stålsøjlerør. Model A826. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1967. H. 70. Diam 145.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. april 2014
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||