1343/46
Fritstående Engelsk skrivebord af mahogni, på let tilspidsede ben, fire større og mindre skuffer, plade med guldbestukken grønt læder. Regency form. 19. årh. H. 78. L. 92. B. 61.
Revner i træet. Falmet. Vandskjolder. Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 21. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
15 bud