1644/550
Daybed med stel af gråbemalet træ, hynde af banesyet, dybthæftet brunt skind. Model DS-80. Udført hos de Sede. L. 195.
Stel med enkelte ridser og mærker herunder slitage i lakering. Skind med skjolder og mindre hul ved syning.
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud