2420/729
Jeppe Vontillius (f. Frederiksberg 1915, d. Fredensborg 1994)
To landskaber. Sign. JV 26–9-78 samt betegnet på blændrammen. Olie på lærred samt olie på lærred, monteret på plade. 28×35 og 24,5×29. (2)
Det ene med mindre krakeleringer langs kanten.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud