1949/​2006

Herrearmbåndsur af stål med guldkappe. Model Constellation “Pie pan”, ref. 168.005. Chronometer certificeret automatisk værk med dato, kaliber 564. Sort urskive med guldfarvede visere og timemarkører. Omega optrækskrone. Omega lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 18 cm. Urets diam. 35 mm. 1966.

Værk nr. 24806210.

Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre pletter på skiven.

Armbåndsure, 4. december 2019

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK