1319/87
C. Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Hus og klitter ved stranden. Sign. C. Milton Jensen 1919. Olie på lærret. 69×99. U.r.
Lærredet er dubleret. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 6. maj 2013
Vurdering
Hammerslag