1545/​1673

Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående kavaler, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 50. B. 41. D. 16.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Varia, 5. november 2015

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK