1545/1673
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med stående kavaler, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 50. B. 41. D. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 5. november 2015
Vurdering
Hammerslag