2009/904
Et par skåle af stentøj dekoreret med brun harepelsglasur. Udført og sign. hos Palshus, 1968. H. 6,2. Diam. 13,2. (2)
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag