1344/170
J.C. Lillie, tilskrevet
Dansk armstol i engelsk stil af bemalet træ. 18. årh.s slutning.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Sæde med nyt fletværk.
Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag