1344/​170

J.C. Lillie, tilskrevet

Dansk armstol i engelsk stil af bemalet træ. 18. årh.s slutning.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Sæde med nyt fletværk.

Ældre malerier og møbler, 28. oktober 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK