1317/1617
Vase, seks bægre samt kasserolle af sølv og sterlingsølv, bl.a. F. Hingelberg og Heimbürger m.fl. 20. årh. Vægt ca. 862 gr. H. 4,5–19,5. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Alle dele graveret eller påsat emblem.
Varia, 25. april 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud