1245/1671
Rundt fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå, dekoreret med landskab og ornamentik. Kina. 18. årh. Diam. 55.
Større afslag på fodrand. Revne på fane. Krakeleringer. Mindre kanthak.
Varia, 8. november 2012
Vurdering
Hammerslag
18 bud