1421/177
Bombé formet kommode af nøddetræ med forgyldninger. Rokoko form, 20. årh. H. 81. B. 75. D. 51.
Brugsslitage. Top med skjolder/mørke mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 19. maj 2014
Vurdering
Hammerslag