1315/1513
Engelsk svingkedel af sterlingsølv, keddel og blus med gadroneringer, på svungent stativ. James Dixon & Sons. Sheffield 19. årh. H. inkl. hank 30 cm. Vægt inkl. blus 1130 gr.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler gevind til hængslet.
Varia, 11. april 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud