1315/​1513

Engelsk svingkedel af sterlingsølv, keddel og blus med gadroneringer, på svungent stativ. James Dixon & Sons. Sheffield 19. årh. H. inkl. hank 30 cm. Vægt inkl. blus 1130 gr.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler gevind til hængslet.

Varia, 11. april 2013

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

11 bud

(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK