1348/​841

Steen Østergaard (f. 1935)

Poul Cadovius (f. 1911, d. 2011)

Sæt på fem stabelstole af hvid glasfiberarmeret polyamid, hynder i sæder med orangerødt uld. Model 290. Udført hos CADO. (5)

Litteratur: Cado brochure december 1970.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Hynder med slid.

Moderne kunst og design, 26. november 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK