1504/1744
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Beduinkriger til hest. Sign. Figur af patineret og delvist bemalet metal, sokkel af sort marmor medfølger. Figur H. 58.
Ridser og mærker. Forben knækket. Bagben repareret. Afskalninger. Manglende monteringsskruer.
Varia, 22. januar 2015
Vurdering
Hammerslag