1541/1573
Fire empire kopper og underkopper samt tallerken Diam. 24 cm af porcelæn, dekorerede i farver og guld med klædedragter fra forskellige lande. Paris, Frankrig 19. årh.s begyndelse. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 8. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag