2416/156
Tre kinesiske snusflasker, heraf to af bjerg krystal samt en rigt dekoreret og mærket qianlong. 20. årh. H. 6–7 cm. (3) c3
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag