1534/​1220

Jaeger-LeCoultre

Bordur af stål. Model MemoVox. Mekanisk værk med alarm og manuelt optræk. Patineret skive og krans og guldfarvede visere og timemarkører. En enkelt udskiftet optrækskrone. Kassediam. ca. 43 mm. 1960erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Øsken mangler.

Smykker, 19. august 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK