1349/8528
Russisk oplukkeligt påskeæg, skåret af træ, dekoreret i farver med vinterlandskab og teksten “Khristos Voskrese”. 19. årh.s slutning. H. 14.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud