1305/53
Johannes Boesen (f. København 1847, d. Hellerup 1916)
Aftensol ved et hus på landet. Sign. monogram. Olie på lærred. 46×66.
Enkelt retouchering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 29. januar 2013
Vurdering
Hammerslag