1512/11
Hans Peter Feddersen (f. Vester Snattebøl, Sydslesvig 1848, d. Kleiseerkoog 1941)
Landskab med høstakke i Kleiseerkoog ved Niebül. Sign. F-70, September Kleiseerkoog. Olie på lærred monteret på pap. 15×35.
Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud