1638/1506
12-bolt dykkerhjelm af kobber og messing. Mrk US Navy Diving Helmet, Mark 5, date 8–29-41, Morse Diving Equipment, Boston, Mass. 20. årh.s sidste halvdel. Replica. H. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv mindre buler, ridser og mærker. Let irret.
Varia, 22. september 2016
Vurdering
Hammerslag