Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002)
“12 Original Lithographs - Cobra Circle”, 1967. Alle blade sign. Brands, H.C. og med blindstempel Court Gallery Graphics. Litografier i farver. Udgivet af Court Gallery Graphics, København. Trykt hos Mogens Sandberg, København. Med tekst af Virtus Schade. I original hardcover portfolio. (12)
Moderne kunst og design, 1. oktober 2013
14 bud