1949/613
Stig Brøgger (f. Slagelse 1941, d. København 2021)
“Black and White”, 1992. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på tre sammensatte plade. 40×108.
Proveniens: Galleri Susanne Ottesen.
Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag