1946/218
Nine 20th century Indian gouaches on paper depicting Shrinathji. Diverse measurement from C. 20×14 cm. 23×15 cm. (9)
Provenance: The late Vagn Pedersen collection, 1927–2005.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rifter. Huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud