1619/1682
Prinsesse Eugénie af Sverige og Norge (f. 1830, d. 1889)
“Kan du inta tala?”. Figur af bisquit, Gustavsberg. 20. årh.s begyndelse. H. 20. L. 32.
To fingre mangler, flere små afslag.
Varia, 12. maj 2016
Vurdering
Hammerslag