1248/​6077

Peter Brandes (f. Assens 1944)

“ER”, Fragmenter af Franz Kafka. Chr. Erichsens Forlag 1983. “På vejen”, Boggalleriet 1985, Sign. P. Brandes. “En moderne romantiker”, Galerie Moderne 1987. “Grafiske og Keramiske Arbejder”, Sophienholm 1993. “Glasmosaikker”, Galerie Moderne 1995. “Næsten Intet”, Museet for religiøs Kunst 2000. Samt håndskrevet brev, trykt på Peter Brandes franske brevpapir, dateret 5/6 2000. (7)

Almindelig brugsslitage.

Bøger og manuskripter, 27. november 2012

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK