1643/1533
Sven Henriksen (f. København , d. Frederiksberg)
“Stjernens øl og mineralvande”. Emaljeskilt dekoreret i farver. Tegnet 1932. 49×35 cm.
Emaljeafslag. Krakeleringer. Rust. Afslag på det ene hjørne. Ridser.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag