1704/112
Senempire spejl samt kommode af mahogni, kommode med delvist buet front med fire skuffer, spejl med tagformet top. 19. årh.s midte. H. 176. B. 72 og H. 86. B. 90. D. 51. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Kommode med finerskader og revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag