1518/28
Indisk sofabord af hardwood med indlægninger i form af Taj Mahal, elefanter, samt blomster og bladværk, ben udskåret med elefanthoveder. 20. årh. H. 50. L. 102. B. 50.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 27. april 2015
Vurdering
Hammerslag