1507/838
Fog & Mørup
“Kongelys”. Bordlampe med stel og topstykke af messing, skærm af akryl. Udført hos Fog & Mørup. H. 47. Diam. 37.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker, herunder minimal bule på lampefod. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. februar 2015
Vurdering
Hammerslag