1507/​838

Fog & Mørup

“Kongelys”. Bordlampe med stel og topstykke af messing, skærm af akryl. Udført hos Fog & Mørup. H. 47. Diam. 37.

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker, herunder minimal bule på lampefod. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 10. februar 2015

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
800 DKK
750 DKK