1346/205
Louis Philippe krenoline armstol af nød, rigt prydet med skæringer og intarsia i lyst og mørkt træ. 19. årh.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud