2421/859
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren”. Sæt på 14 skalstole af grålakeret træ, ben af stål. Model 3107. Formgivet 1955. Udført og mærket hos Fritz Hansen. (14)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afskalninger.
Vurdering
864665 | ||
1036359 | ||
894426 | ||
864665 |