1640/798
Emmerich Oehler (f. 1881)
“Übermut”.Sign. Oehler. Skulptur af bronze. H. 37,5.
Almindelig patina, herunder nogle mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag