1303/704
Olavi Vaarula (f. Suojärvi 1927, d. sst. 1989)
“Veljet” og “Sergei”. Begge sign. Olavi Vaarula hhv. 1971 og 1972. Olie på plade. 11×11. (2)
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 15. januar 2013
Vurdering
Hammerslag