2421/​629

Fog & Mørup

“Fakkellampen”. Bordlampe med overskærm og fod af patineret metal, lampestamme af matteret røgfarvet glas. Model E 6273. Udført hos Fog & Mørup i 1930'erne. H. 44.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Ridser og mærker. Irpletter. Mindre revne/afslag nederst på stamme skjult bag monteringen. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?