1333/690
Dansk møbeldesign
Sofabord af teak i let konveks form, delvist med kehlet kant, hylde med spanskrørsflet. 1950erne. H. 51. L. 140. B. 50.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nyrenoveret.
Moderne kunst og design, 13. august 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud