2421/519
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Sæt på fem skabe af massiv mahogni, inkl. fem sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (10)
Fem nøgler medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ujævn falmet. En dør delvist løs, mangler tre skruer til beslag.
Vurdering
Hammerslag