2420/​2044

Rolex

Oyster perpetual datejust af stål. Ref. 179160. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rolex lænke af stål omkreds ca. 16,5 cm. Ø 26 mm. 2009.

Garantibevis, æske og 1 ekstra led medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med en del brugsridser på kasse og lænke.

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

19.000 DKK

1156863 19.000 DKK