1332/782
Lars J. Kjellander (f. 1861, d. 1931)
Vase samt tilhørende underskål af klart glas med hhv. facetslebne- og sandblæste mønstre i relief. Sign. Kjellander 1936. H. 19,5. Diam. 23,3. (2)
Almindelig brugsslitage. Nogle overfladeridser.
Moderne kunst og design, 6. august 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud