Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
Komposition. Sign. Johs. Hofmeister 68, 236/360. Litografi i farver. Lysmål 45×54.
Byparti. Sign. Folmer Bendtsen 53, Prøve tryk. Litografi i farver. Lysmål 45×51. (2)
Undersøgt i ramme. 1.1.16: Kunstner ændret fra Jack Kampmann til Johannes Hofmeister.
Moderne kunst og design, 2. februar 2016