2420/131
Lille Altona Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og nøddetræ. 18. årh.s slutning. H. 84. B. 39.
Brugsslitage. Restaureret. Nederste skæring med afslag og manglende bladornamenter. Sorte plamager på spejlglasset.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag