2421/600
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
“Rosa Konkylie”. Stort serveringsfad af porcelæn. Dekoreret med lys rosa glasur. Tryksign. monogram, 14177. Kgl. P. H. 6. B. maks. 40,3. L. 50.
Smuds - fortrinsvis på undersiden. Få overfladeridser.
Vurdering
987475 | ||
1098901 | ||
914016 | ||
1098901 | ||
1106407 | ||
1098901 | ||
905836 | ||
1098901 | ||
945943 |